Radek Chalupavývoj software na zakázku, konzultace a školení
DomůKonzultaceŠkoleníVývoj softwareTvorba webuSoftwareCenyČlánkyUkázky kóduKontaktServis
Zavřít Covid-19 není překážkou! Využijte možnost online konzultací a školení (skype apod.)

SQLite explorer - technologická ukázka

Prohlížeč struktury a dat databázových souborů SQLite.

Stáhnout - 64 bit

Aplikace je vytvořena v Microsoft Visual Studiu 2015 Community, v jazyce C++ a čistém Win API, s použitím volně šířeného zdrojového kódu databáze SQLite. Běhová knihovna jazyka C je linkována staticky a aplikace by tedy měla jít spustit i na zcela čisté instalaci Windows (testováno na Windows 10). Nevyžaduje instalaci.

Tato aplikace je zatím ve fázi která bývá nazývána "technology preview", nicméně můžete ji bez obav vyzkoušet. Například se podívat jak vypadá struktura a data tzv. "intellisense" databáze ve Visual Studiu 2015 (pokud máte dostatečně aktuální verzi, dříve byla používaná databáze "Microsoft SQL server compact". Pokud ale najdete v souboru projektu (který byl otevřen ve Visual Studiu a nebyl vyčištěn např. tímto nástrojem) "gigantický" soubor s koncovkou .db, jde o databázi SQLite.

Co v současné době aplikace umí?

Po otevření vybraného databázového souboru se na hlavním okně zobrazí seznam existujících tabulek a pro vybranou tabulku pak v listview přehled sloupců tabulky s informaci o typu sloupce, primárním klíči a zda je pro daný sloupec povolena "null hodnota".

Do otevřené databáze je možné přidávat tabulky s nadefinovanými sloupci a upravovat strukturu tabulky. V současné verzi je třeba počítat s tím, že při změně struktury existující tabulky jsou smazána všechna data v této tabulce.

Obsah (data) vybrané tabulky pak lze zobrazit v samostatném okně v listview, ve kterém jsou zobrazeny hodnoty textových a číselných záznamů. Textové a číselné záznamy lze upravovat dvojklikem na příslušnou buňku tabulky listview. Pokud je v záznamech typu BLOB standardní grafický formát (bmp, png, ...) dvojklikem na příslušnou položku se obrázek zobrazí v samostatném okně.

Kontakt

 739 219 991

 @radekchalupa (739 219 991)

 radekchalupa@outlook.cz